POPVINYL.PL logo
Star Wars logo DC logo MARVEL logo Disney logo
Sekcje społeczności

Kliknij by zobaczyć wszystkie sekcje społecznościowe.

Kojarzycie film animowany "Miecz w Kamieniu"? Ndchodzące figurki odświeżą waszą pamięć!

Kojarzycie film animowany "Miecz w Kamieniu"? Ndchodzące figurki odświeżą waszą pamięć!

Kto może zostać władcą? Kto zasługuje na tytuł króla? Jakie umiejętności są potrzebne, by zdobyć władzę i przychylność tłumów? Dobry władca powinien być człowiekiem rozważnym, który potrafi przewidywać i wybierać najlepsze z możliwych rozwiązań. Najlepszy król powinien być mądry, by prawdą własnego rozumu prowadzić swoich podwładnych ku lepszej przyszłości. Dobry przywódca powinien być hojny, prawy i wyrozumiały, by wysłuchiwać i dostrzegać potrzeby ludu i działać na jego korzyść, a nie dla własnego pożytku. Najważniejszy jest więc charakter, który można ukształtować tylko wtedy, gdy posiada się dobre serce. Niegodziwcy i okrutnicy prędzej czy później stracą władzę i upadną zhańbieni własnym postępowaniem. 

W pewnej wiekowej animacji produkcji Walt Disney w sposób jasny i przystępny dla młodych, ukazano krętą i pełną przeszkód drogę młodego chłopka do tronu. "Miecz w kamieniu" to 18. pełnometrażowy animowany film Disneya, który w głównej mierze koncentruje się na legendzie o Królu Arturze. Produkcja miała swoją premierę w 1963 roku. Fabuła opowiada o losach chłopca, który pod okiem czarodzieja o imieniu Merlin poznaje sekrety świata i najważniejsze wartości, którymi powinien kierować się w życiu. Oczywiście na piedestale ląduje miłość, odwaga, roztropność i dobroć. Szybko się okazuje, że młodemu giermkowi tych cech wcale nie brakuje! Sam tytuł nawiązuje do miecza, który spoczywa głęboko w skale. Ten, kto zdoła go uwolnić z sideł kamienia, zdobędzie władzę w Anglii. Wiele śmiałków próbowało, lecz każdy oblał tę przesiąkniętą magią próbę. Reżyserem tej genialnie zanimowanej opowieści Wolfgang Reitherman. Choć "Miecz w kamieniu" ma już swoje lata, to jednak cały czas reprezentuje wysoki poziom zarówno w kontekście samej animacji jak również opowiedzianej historii. Funko zdecydowanie oglądało tę fantastyczna animację i z wielką radością zaprezentowało kilka przecudownych figurek POP! Vinyl z tej serii! 

Nie przedłużajmy i przejdźmy do naszego przeglądu nowości! Tym razem rozpoczniemy od jednego z najbardziej rozpoznawalnych czarodziei wszechczasów. Merlin został przedstawiony w animacji jako staruszek o długiej, białej brodzie, paradujący w niebieskiej szacie. Figurka trzyma w dłoni różdżkę. U boku maga stoi sowa Archimedes, która również odegrała istotną rolę w całej produkcji. Następnym bohaterem, któreo będziemy mogli położyć na naszych kolekcjonerskich półkach jest sam Artur. Dwunastoletni chłopiec pracuje w zamkowej kuchni. Jednak zawsze marzył o awansie na stanowisko giermka. Ten pracuś z pewnością zasługuje na wiele więcej! Jego potencjał niemal natychmiast dostrzegł Merlin, który z radością został jego nauczycielem. Madam Mim jest główną antagonistką animowanego filmu Disneya. Kobieta jest uosobieniem zła. Starą wiedźma rozkoszuje się nieszczęściem innych. Mim wierzy, że jest największą czarodziejką wszechczasów. Jednak jej największą wadą jest przesadna pewność siebie, która sprawia, że czarownica nie może równać się z Merlinem. Figurka fenomenalnie oddaje charakter i wygląd postaci. Na sam koniec zostawiliśmy produkt w wersji powiększonej. Madam Mim przemieniona w smoka wygląda obłędnie! Ta 6cio calowa figurka otrzyma również swoją wersję CHASE. W tym wariancie zmieni się jej kolor oraz mimika twarzy. 

Ręka w górę- kto miło wspomina tę animację? Naszym zdaniem "Miecz w kamieniu" to klasyk, który powinien zobaczyć każdy fan produkcji Disneya. Tym razem najbardziej spodobała nam się pani Mim w smoczej wersji. Nie zapomnijcie, że ten model możecie sobie u nas wcześniej zarezerwować! Zamawiamy? Pamiętajcie, by zgłosić zainteresowanie na stronie, a otrzymacie jedno, niezobowiązujące powiadomienie na e-mail o dostępności tych magicznych figurek w naszym sklepie.

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.