pl
złoty
Wpis z sekcji Zapowiedzi
Udostępnij

Wymiary figurek Funko Pop! Vinyl i różnych edycji powiększonych

Jest wiele unikatowych produktów Funko. Każdy wyrób posiada jakieś cechy szczególne i wyjątkowe dla danej serii. Głowna forma figurek czasem minimalnie się zmienia, aby dostosować się do edycji, w której się znalazła. Możemy, więc spotkać się z urozmaiconymi towarami, które różnią się między innymi wielkością. Ta cecha ma dla nas często bardzo ważne znaczenie. Na podstawie tej miary niekiedy decydujemy się na zakup danej figurki. Nasze przemyślenia kumulują się przy odpowiednio wyważonych wartościach: ceny i rozmiarów danego produktu. Oprócz opłacalności nabycia samej w sobie, wymiary, mają też znaczenie w kwestii zaplanowania przyszłej ekspozycji naszych zbiorów.

Znając odpowiednie liczby, możemy dostosować nasze biurka, szafki, gablotki itp. do jak najlepszego ustawienia i prezentacji naszych cennych zdobyczy. Dlatego teraz skupimy się na jak najdokładniejszym omówieniu wybranych produktów Funko, właśnie pod względem wielkości pudełka jak i samej jego zawartości.

Genialne zdjęcie użytkownika MrGeek

Zacznijmy od produktów z serii Pop! Vinyl. Nie ma bezpośredniej różnicy w wymiarach pudełek między edycjami standardowymi, limitowanymi bądź imprezowymi. Prezentują się one następująco: wysokość 16 cm, długość 11,5, szerokość 9 cm. Są to najczęściej występujące liczby, jeśli chodzi o pudełka z tej linii. Jednak możemy dostrzec pewną różnicę przy niektórych produktach, dotyczy ona ułożenia pudełka. I tak mamy np. figurkę leżącego Deadpoola, wymiary zmieniły się następująco: wysokość 11,5 cm, długość 16 cm, szerokość 9 cm. Różnica ta polega na niczym innym, jak położeniu standardowego pudełka od Pop!a bokiem. Niby mała zmiana, ale może przekształcić cały koncept odpowiedniego wyeksponowania kolekcji.

Edycja standardowa pudełko: wysokość 16 cm, długość 11,5 cm, szerokość 9 cm.

Edycja standardowa figurka: może się wahać od 5 cm do 11 cm wysokości.

Standardowa seria Pop! Vinyl - pudełko i figurka

Jeżeli chodzi o figurki, to ich wielkość może się wahać od 5 cm do 11 cm. Natomiast średnio wynosi ona 9 cm. Czym jest spowodowany tak duży przedział? Kreacją postaci. Jeśli nasza figurka przyjmuje pozycję siedzącą, dodatkowo z samego założenia wizualnego ma być ciut mniejsza, bo to np. dziecko, to automatycznie ma ona niższe wymiary. Odpowiednim przykładem tutaj jest Groot z serii Strażnicy Galaktyki. Natomiast gdy figurka będzie miała czapkę lub inne ozdoby na głowie i zaprezentuje się w pozycji stojącej, to odpowiednio będzie wyższa. 

Seria Pop! Vinyl oferuje także wersje powiększone. Na pierwszy ogień leci edycja 6-cio calowa. Pudełka od tych figurek mają zazwyczaj wymiary: długość 16,5 cm, wysokość 20,5 cm oraz szerokość 14 cm. Natomiast figurki posiadają średnio od 15 do 18 cm. I znów dokładnie ta sama sytuacja jak powyżej. W zależności od tego jak jest zaprezentowana postać, czy stoi, idzie, schyla się, atakuje itp. jej wielkość może ulec minimalnej zmianie. Dobrym przykładem jest tutaj naprawdę pokaźnych rozmiarów figurka Pennywise.

Edycja 6 calowa pudełko: wysokość 20,5 cm, długość 16,5 cm, szerokość 14 cm.

Edycja 10 calowa pudełko: wysokość 33 cm, długość 22,5 cm, szerokość 20,5 cm.

Edycja 6 calowa figurka: może się wahać od 15 do 18 cm wysokości.

Edycja 10 calowa figurka: może się wahać od 25 do 30 cm wysokości.

Odpowiednio figurki 10", 6" oraz standardowe

Kolejne edycje powiększone, to już prawdziwe giganty! Mierzą one około 10 cali. Wymiary pudełka wynoszą: długość 22,5 cm, szerokość 20,5 cm, wysokość 33 cm. Wielkość figurki wynosi średnio od 25 do 30 cm i tutaj znów sytuacja się powtarza. Rozmiary zmieniają się względem kreacji prezentowanego bohatera. 

Ale to nie wszystko. Przed nami nietypowe Pop!y-„Movie moments” oraz „Riders” Seria „Movie Moments” prezentuje kultowe sceny z filmów,gier, seriali itp., a figurki „Riders” to „jeźdźcy” czyli standardowa figurka Pop Vinyl wraz z swym np. samochodem, koniem, motorem, smokiem itp. Ciężko tutaj podawać dokładne wymiary, ponieważ te serie są bardzo zmienne jeśli chodzi o tę kwestię. Pudełko ze smokami potrafi mieć od 24 cm długości, 18 cm szerokości i 19 cm wysokości. Scenka w postaci Aladyna na dywanie, jej pudełko ma 25,5 cm długości, 15 cm szerokości i 19,5 cm wysokości. Ciekawym przykładem jest rajdowy Crash który ma 17,5 cm długości, 15,5 szerokości i 15,5 wysokości.

Figurki "Movie moments" oraz pozycje "Rides" posiadają zmienne wymiary ale oscylują w okolicach ponad 20 cm długości, 15 cm szerokości i 20 cm wysokości.

Figurkowe scenki i figurki Rides

Kolejne na naszej liście są figurki Mystery Minis. Jest to zbiór zazwyczaj 12stu figurek, które możemy zakupić pojedynczo i losowo. Prawdopodobieństwo wytypowania danej figurki waha się od 1/6 aż po nawet 1/72 szans. Figurki w tej serii są zapakowane w foliową osłonę, która uniemożliwia podgląd zawartości. W końcu jest to losowanie w ciemno. Zawarte w środku przedmioty mają zazwyczaj od 5 do 8 cm. I znów wszystko zależy od pierwowzoru. Możemy zobaczyć cuda, od siedzących postaci, po wysokie monstra.

Figurka Mystery Minis: może się wahać od 5 do 8 cm wysokości.

Serie Mystery Minis to zawsze losowe wyzwanie

Oprócz przeróżnych figurek kolekcjonerskich, w ofercie Funko możemy znaleźć też, coś bardziej funkcjonalnego, opatrzonego miniaturową podobizną naszej ulubionej postaci z danego uniwersum. Mowa tutaj o nietuzinkowych długopisach. Seria nazywa się „Pen Topper”. Długopis mierzy około 18 centymetrów. Prezentuje się naprawdę znakomicie eksponując jednego z naszych ulubionych bohaterów. Podobnie ma się również sytuacja z około 4/5 centymetrowymi brelokami z metalowym kółkiem zwanymi Pop! Keychain. Świetne do pilnowania naszych kluczy do mieszkania czy eksponowania w formie tablicy korkowej.

Długopis Pen Toppers: zazwyczaj 18 cm wysokości.

Brelok Pop! Keychain: zazwyczaj około 4/5 cm wysokości bez koluszka zapięcia.

Seria Pen Toppers i Pop! Keychain

Funko obsypuje nas niejednolitymi produktami. Każda seria różni się od poprzedniej stylistyką, ceną czy rozmiarem. Uznaliśmy, że warto zwrócić uwagę na wymiary, bo wiemy, że mogą one być kluczowym czynnikiem podczas decydowania o nabyciu jakiegoś towaru. Wszystkie wyżej wymienione produkty możecie znaleźć w naszym sklepie. Zapraszamy do przeglądania oferty!

Komentarze (1)

Ale ta fota od MrGeek sztos :o

MalinK

4 lata temu

Odpowiedz

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.