pl
złoty
Wpis z sekcji Poradniki
Udostępnij

Wszystko, co powinniście wiedzieć o zgłaszaniu zainteresowania na poszczególne produkty!

Produkty od Funko szybko podbiły nasze serca, w związku z czym wszyscy zyskaliśmy status kolekcjonera! Nasze zbiory różnią się od siebie w zależności od tego, czym się interesujemy i jakie zasady zbieractwa uznajemy za priorytetowe. Jedni będą polować na całe serie, a inni tylko na ulubione postacie. Winylowe figurki mogą całkowicie przejąć przestrzeń w naszych mieszkaniach lub tylko niewinnie ją zdobić. Nasza ulubiona firma oferuje wiele genialnych figurek. Sporo z nich jest limitowana - to znaczy, że ich dystrybucja jest w jakimś stopniu ograniczona. Zawsze walczymy, aby do naszego sklepu trafiło jak najwięcej modeli, by każdy fan mógł zdobyć podobiznę swojego ulubieńca. W większości przypadków zaspokajamy kolekcjonerski głód maniaków. Niestety zdarza się także, że ilości poszczególnych produktów są bardzo małe, a chętnych jest naprawdę wiele lub po prostu premiera danej serii jeszcze nie miała swojego miejsca. Co można zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zdobycie wymarzonej figurki POP! Vinyl? 

Zakładka zapowiedzi to lawina informacji o nowościach

Odpowiedź jest bardzo prosta: zgłoście zainteresowanie! Na pewno wiecie, że stale rozwijamy dla Was sekcję społeczności. To właśnie tam możecie śledzić nowinki ze świata Funko. W dziale "Zapowiedzi" macie możliwość przeczytania artykułów, które informują o oficjalnie potwierdzonych, nadchodzących premierach nowych figurek. Na końcu każdego takiego wpisu pojawia się następujące zdanie: Pamiętajcie, by zgłosić zainteresowanie na stronie, a otrzymacie jedno, niezobowiązujące powiadomienie na e-mail o dostępności tych figurek w naszym sklepie! O co tak właściwie w tym chodzi? Jak to zrobić? Spieszymy z wyjaśnieniem. Pod każdym produktem znajdziecie napis: Zgłoś zainteresowanie. Gdy w niego klikniecie figurka zostanie dodana do tzw. listy zbiorczej. Możecie w ten sposób dodać nieskończenie wiele pozycji, które Was interesują. Warto także zaznaczyć, że w każdej naszej zapowiedzi oznaczamy modele, by z poziomu wpisu móc łatwo zgłosić chęć otrzymania meldunku o rozpoczęciu sprzedaży konkretnych modeli. Następnie powinniście potwierdzić chęć zapisania się na powiadomienie e-mail. Bez zatwierdzenia takiej listy, nie otrzymacie powiadomienia. Pamiętajcie o tym! Takie powiadomienie zapewnia tylko, że w momencie pojawienia się figurki (na którą wcześniej zgłosiliście zainteresowanie) w naszym sklepie, dostaniecie na pocztę e-mail jedno powiadomienie, informujące o tym, że produkty znajdują się obecnie w naszym magazynie i możecie natychmiast je nabyć, klikając w przycisk: Kup teraz

Zgłaszać zainteresowanie można na kilka sposobów

Zgłaszanie zainteresowania nie gwarantuje rezerwacji danych modeli, a jest jedynie narzędziem powiadamiającym o dostępności wybranych figurek w naszej ofercie. Jest to opcja udostępniona dla każdego. Jesteśmy tylko ludźmi, więc może nam się zdarzyć zapomnieć o tym, by sprawdzić czy produkty z dostawy, na które tak bardzo czekaliśmy, pojawiły się już w sprzedaży, dlatego warto zgłosić zainteresowanie i w odpowiednim momencie automatycznie otrzymać przypomnienie, informację o dostępności poszczególnych figurek. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy kolekcjoner zdobywa szansę na szybką reakcję i możliwość kupna wymarzonego POP!a, którego ilość czasem może być dość mocno ograniczona. Natomiast my, czyli Wasi ulubieni dilerzy, wiemy na podstawie wszystkich zgłoszeń, jak dużą popularnością cieszy się konkretna seria, dzięki czemu możemy śmiało zamawiać większe ilości produktów, tak, by dla każdego wystarczyło.

Gwarantujemy, że po zgłoszeniu zainteresowania i zapisaniu się na elektroniczne powiadomienie, nie otrzymacie od nas żadnych e-maili marketingowych. Nie musicie obawiać się także spamu. System wyśle do Was tylko i wyłącznie jedną wiadomość! Co więcej, jeżeli zgłosiliście zainteresowanie na jakiś produkt, lecz ostatecznie nie zdążyliście go kupić, bo się już wyprzedał, a w dalszym ciągu chcielibyście otrzymać powiadomienie na e-mail, to konieczne jest ponowne zgłoszenie zainteresowania na ten konkretny model. Często o tym zapominacie i w drugiej fali po dostawie jest wysyłane mniej powiadomień, więc pamiętajcie o "zapisaniu się" ponownie.

Pamiętaj by zainteresowania zawsze zapisać

Pamiętajcie także, że istnieje możliwość zgłoszenia zainteresowania na niektóre trudno dostępne figurki, a także takie, które nie są już obecnie produkowane. Pragniemy poinformować, że zawsze walczymy dla Was o każde produkty do samego końca. Może zdarzyć się, że te starsze modele pojawią się w naszym sklepie, bo Funko postanowi wydać ponownie jakąś serię, jednak w wielu przypadkach jest to po prostu niemożliwe i trzeba się z tym liczyć. Opcja zgłoszenia zainteresowania na daną pozycję nie jest więc czymś zobowiązującym i zapowiadającym restock lub nagłe rozszerzenie dystrybucji. Jednak zawsze warto mieć nadzieję, a nuż pewnego dnia otrzymacie informację na e-mail o zawitaniu np. Yennefer w naszym sklepie. 😉

Wniosek jest tylko jeden. Warto zgłaszać zainteresowanie, bo to w znacznym stopniu ułatwia nam zamawianie odpowiednich ilości modeli, dzięki czemu przy dostawie nie czeka 200 osób na 10 figurek. Dzięki systemowi otrzymujecie szybką informację z pierwszej ręki o tym, że trzeba prędko wskakiwać na stronę, by złożyć zamówienie na upragnioną figurkę.

Pamiętajcie też, że wiadomości wysyłają się zgodnie z kolejką zgłoszenia zainteresowania. Odstępy są tutaj minimalne, bo wysyłane są setki wiadomości w kilka sekund, ale wiecie jak jest z skrzynkami pocztowymi. W tym samym czasie produkty są już na stronie i można je zakupić. Jeśli dostałeś powiadomienie, a mimo to nie zastałeś pozycji na sklepie, nie zniechęcaj się. Czasem oznacza to, że po prostu na sklep dojechała wyłącznie część dostawy i niebawem będzie ich więcej. Zgłoś zainteresowanie jeszcze raz. System powiadomień jest na tyle rozwinięty, że jeśli dany model wyprzeda się zanim strona podejmie próbę wysyłki powiadomienia, skrypt przerwie wysyłanie powiadomień na dany model, bo już go nie będzie. Jednak trzeba brać pod uwagę, że czasem pozycje znikają kilka minut po wysłaniu wszystkich wiadomości.

Lista zgłoszonych zainteresowań zapisuje się w profilu

Tak więc podsumowując... Zgłaszaj zainteresowanie i śledź swoją listę "POŻĄDANYCH" na swoim profilu po zalogowaniu. Zielona ikonka oznacza aktywne powiadomienie. Szara informuje, że powiadomienie już było wysłane, więc jeśli nie udało Ci się kupić, to aktywuj powiadomienie ponownie. Udanych łowów, maniacy figurek! ✌️

Komentarze (13)

Super :D

Mam pytanie czy można zaklepać jakąś figurkę, jeśli np. chce się ją kupić kilka dni później, kiedy pojawi się druga wymarzona figurka w sklepie i dopiero wtedy kupić obie czy nie? Pozdrawiam.

Niestety nie gdyż sprawiało by to problemy na magazynie. Wiele figurek dochodzi w bardzo różnych terminach i musielibyśmy organizować jakieś specjalne listy co kto ma zamówione i oczekuje czegoś innego. Dlatego obecnie nie ma takiej możliwości.

dariuszlorek

3 lata temu

Odpowiedz w wątku

Może w końcu uda mi się upolować five chase, bo tylko jego mi brakuje do całej kolekcji :D (oczywiście poza krwawym bonem, on jest poza moim zasięgiem... )

Kibicujemy. Na pewno jeszcze będzie w ofercie.

dariuszlorek

3 lata temu

Odpowiedz w wątku

Super post, fajnie, że zostały podsumowane wszystkie informacje, nic teraz nie powinno już mi umknąć :D

Zawsze jak dostaję maila z informacją, że macie figurki, którymi byłam zainteresowana to od razu lecę na stronę 😅 lubię takie maile

anexi

3 lata temu

Odpowiedz

artykuły tego typu są mega pomocne dla nowych użytkowników

Będzie ich niebawem więcej. 👍

dariuszlorek

3 lata temu

Odpowiedz w wątku

Ostatnio dodałam chyba z 30 modeli, polecam ten sposób jest on bardzo przydatny.

Miyako

3 lata temu

Odpowiedz

Hm... nie wiedziałam o potrzebie zatwierdzania listy... To pewnie dlatego nie dostałam powiadomień ;p Teraz już wiem!

Obawiam się, że może być sporo takich osób. Zapisać trzeba bo jak ktoś nie jest zalogowany to samym kliknięciem nam nawet nie zostawił e-mail abyśmy mogli takie powiadomienie wysłać. 😅

No tak- brzmi to logicznie.. :D Ale teraz wszelkie wątpliwości sa rozwiązane, więc nie ma, że nie wiedziałem :D Kto nie czyta ten trąba ;p

camilla1313

3 lata temu

Odpowiedz w wątku

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.