POPVINYL.PL logo
Star Wars logo DC logo MARVEL logo Disney logo
Sekcje społeczności

Kliknij by zobaczyć wszystkie sekcje społecznościowe.

"Rycerze Zodiaku" zawalczą, by stanąć na Waszych półkach kolekcjonerskich!

Funko ostatnimi czasy prezentuje coraz więcej nowości z przeróżnych anime, mang oraz ogólnie produkcji dalekowschodnich. I bardzo dobrze, w końcu każdy jest fanem czegoś i każdy marzy o tym, by powstały figurki z ulubionych fandomów. Niedawno mieliśmy okazję poinformować o kolejnej fali Pokemonów w wersji figurek POP! Vinyl. Szkoda, że Funko dalej ma problemy licencyjne z tą serią... Tym razem przyszedł czas na "Saint Seiya"! W Polsce bardziej znany jest tytuł "Rycerze Zodiaku". Na początek przedstawimy kilka ogólnych informacji.

"Rycerze Zodiaku" to manga autorstwa Masamiego Kurumady oraz serial anime na jej podstawie. Fabuła skupia się wokół losów tytułowych Rycerzy Zodiaku. Główni bohaterowie to sieroty, które zostały wysłane w różne zakątki świata na trening, by zdobyć legendarne zbroje, dające niezwykłą moc. Każdy protagonista posiada specjalną siłę oraz zbroję, która odpowiada jednej z gwiezdnych konstlacji. „Rycerze Zodiaku” w wielu miejscach nawiązują do mitologii greckiej. Zostają tutaj przedstawione różne postacie z wierzeń starożytnych Greków i niektóre mity, które zostały przerobione na bardziej odpowiadające czasowi akcji mangi, jak również anime. W samej serii znajdziemy także wiele nawiązań do innych religii np. do chrześcijaństwa, buddyzmu oraz mitologii nordyckiej. Musimy przyznać, że mamy zaległości jeśli chodzi o tę serię, ale niebawem nadrobimy, bo figurki od Funko prezentują się niezwykle widowiskowo! Zobaczcie sami!

Do naszych kolekcji będziemy mogli dodać głównych bohaterów serii, czyli Seiyę, Hyogę, Shiryu, Shuna i Ikkiego. Wszystkie postacie będą dostępne w wersji standardowej, ale dodatkowo pojawią się też dwie edycje limitowane. Może przedstawimy nieco bliżej poszczególne postacie, by wytłumaczyć epickość póz i ogólnego designu tych figurek! Hyoge jest młodym Rycerzem z Brązu, nosi zbroję Łabędzia i pała się lodowo-śnieżną mocą. Ikki jest Rycerzem Feniksa i włada wszystkim, co ogniste. Główną bronią Shuna jest łańcuch Andromedy, który może wyczuć wroga, zaatakować go, a nawet wykonać odpowiednie działania obronne. Shiryu jest Rycerzem Smoka, a w walce wykorzystuje tarczę smoka! Zaś Seiya jest Rycerzem Pegaza, często wykorzystującym swój najsłynniejszy atak, czyli Meteory Pegaza.

Znacie serię? Zamawiamy dużo czy raczej pas? Figurki prezentują się niesamowicie, więc instynktownie zamawiamy tira. 😉 Pamiętajcie, by zgłosić zainteresowanie na stronie, a otrzymacie jedno, niezobowiązujące powiadomienie na e-mail o dostępności tych bohaterów w naszym sklepie!

Komentarze (8)

Super się prezentują, podoba mi się ich dynamika

Pamiętam jak oglądałam w dzieciństwie, bardzo dobre wspomnienia.

Obowiązkowo muszę mieć cały set 😍 anime dzieciństwa ❤

Ale kozackie, będę musiał to nadrobić

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.