POPVINYL.PL logo
Star Wars logo DC logo MARVEL logo Disney logo
Sekcje społeczności

Kliknij by zobaczyć wszystkie sekcje społecznościowe.

Najzabawniejszy klaun Bozo może dołączyć do Waszych kolekcji!

Najzabawniejszy klaun Bozo może dołączyć do Waszych kolekcji!

Jako dzieciaki często chodziliśmy z rodzicami w różne miejsca, by doświadczyć uroków nietuzinkowych atrakcji. W zoo podziwialiśmy majestat zwierząt i zastanawialiśmy się, jak wiele gatunków poszczególnych istot znajduje się na calutkim świecie, bo przecież na pewno wiele z nich jest jeszcze nieodkryta! Uczyliśmy się, że zwierzęta trzeba szanować i taktować z godnością, bo są to żywe stworzenia, które czują, mają swoje prawa i dzielą tę planetę z nami-ludźmi. Na placach zabaw mogliśmy się wyszaleć i rozwijać naszą wyobraźnię. W parku rozrywki chodziło dokładnie o to samo - o zabawę, ale było nieco bardziej ekstremalnie. Natomiast jedną z najbardziej niezapomnianych atrakcji była wizyta w cyrku. To właśnie tam mogliśmy podziwiać utalentowanych ludzi, potrafiących wyginać swoje ciało w niewyobrażalny sposób albo takich, bujających się kilkanaście metrów nad ziemią, używając trapezów. Jednak jedno cyrkowe doświadczenie mogło wywołać w nas, niewinnych dzieciach, dwa rodzaje doznań empirycznych. Klaun... Człowiek w śmiesznym, kolorowym ubraniu mógł nas rozbawić lub przerazić. Wszystko zależało od artysty i jego wyczucia. Dla wielu klaun mógł okazać się uśmiechniętym panem, znającym kilka imponujących sztuczek, a dla innych okropną bestią, która sama siebie usiłuje zmusić do śmiechu, by ukoić ból istnienia. Nie no, trochę przesadziliśmy. Na pewno żadne dziecko tak nigdy nie pomyślało, ale z jakiegoś powodu istnieje takie pojęcie jak: koulrofobia. Tak czy siak, w świecie popkultury możemy spotkać kilka specyficznych klaunów. Fani uniwersum DC na pewno doskonale kojarzą Jokera, głównego przeciwnika Batmana. Natomiast fani horroru niewątpliwie znają historię Pennywise'a (choć w rzeczywistości to znacznie więcej niż klaun z wielkimi zakolami). Ludzie z pomalowanymi na biało twarzami nie muszą kojarzyć się tylko i wyłącznie z czymś strasznym. W końcu znamy np. Bozo, którego Funko postanowiło zaprezentować pod postacią figurki POP! Vinyl!

Bozo, The World's Most Famous Clown - to postać klauna stworzona z myślą o rozrywce dla dzieci, bardzo popularna w drugiej połowie XX wieku. Postać została wymyślona przez Alana W. Livingstona na potrzeby albumu z opowiadaniami dla dzieci oraz zestawu ilustrowanych książek do czytania. Bozo był maskotką wytwórni Capitol Records. W telewizji po raz pierwszy pojawił się w 1949 roku. W rolę klauna wcielił się wtedy Pinto Colvig. W różnych programach franczyzowych klaun wygląda nieco inaczej niż oryginał, ale nie odbiega zbyt mocno od pierwowzoru. Funko idealnie odwzorowało ducha tej postaci. Bozo ma czerwone włosy i buty tego samego koloru. Reszta jego ubrań jest utrzymana w odcieniach błękitu. Figurka jest bardzo roześmiana i na pewno poprawi humor nowemu właścicielowi!

Znacie Bozo? My przyznajemy się bez bicia, że wcześniej nie znaliśmy tej postaci, ale jako POP! wygląda zacnie. Jakie jest Wasze zdanie na temat klaunów? Chodziliście do cyrku jak byliście dziećmi? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi odpowiedziami w sekcji komentarzy. Pamiętajcie, by zgłosić zainteresowanie na stronie, a otrzymacie jedno, niezobowiązujące powiadomienie na e-mail o dostępności tego pociesznego klauna w naszym sklepie!

Komentarze (29)

Penny trzyma poziom 😄

Nawet spoko :D

przerażający 😬

Wygląda nieźle, ale nie znam

Jedyny właściwy klown to Ronald McDonald 🤣

Nawet taki "zabawny" mnie przeraża, nienawidzę klaunów 🙈😱

ale clownik :)

Szczerze, to wolałabym Pennywise'a

niestety nie przemawia do mnie :(

Jedyny klaun jakiego mam w swojej kolekcji to Pennywise i on przynajmniej nie udaje sympatycznego 😅

Scary ten Bozo 😆

Nie lubię klaunów. Jedynie Pennywise'a

Śmieszny, ale chyba będzie mało popularny.

Śmiesznie wygląda

Śmieszny, ale raczej mało znany :)

Klauni jakoś do mnie nie przemawiają 😄

Nie kojarzę tego bozo to z jakiegoś filmu?

Przeczytaj wpis. 😆

Do końca ? W życiu :)

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.