POPVINYL.PL logo
Star Wars logo DC logo MARVEL logo Disney logo
Sekcje społeczności

Kliknij by zobaczyć wszystkie sekcje społecznościowe.

Kolejną nowością od Funko będą figurki z epickiego filmu "Blade Runner"!

Ludzkość dąży do osiągnięcia szczytu własnych możliwości. Każdy człowiek spogląda z nadzieją w przyszłość i wyobraża ją sobie jako fantastycznie rozwiniętą cywilizację, pełną potężnych korporacji, technologii i ogólnego dostatku. Jednak prawdziwa arkadia nie istnieje. Sztuczne wyobrażenie o utopijnym świecie, który jest jedynie kwestią czasu towarzyszy ludzkości od wielu, wielu lat. Dosłownie kilkanaście lat temu, nasi przodkowie przewidywali, że w 2020 roku będą istnieć latające samochody, a problemy ekologiczne i ekonomiczne zostaną w pełni zażegnane. Jak bardzo ów rok spełnia wizję dawnego pokolenia, każdy może ocenić sam. Dziś to właśnie My wierzymy, że w przyszłości technologia rozwinie się tak bardzo, że nie będziemy w stanie rozpoznać podstawowych elementów rzeczywistości, które towarzyszyły nam przez całe nasze życie. Wraz z modernizacją i ogólnym postępem technicznym mogą powstać zagrożenia, o których współcześnie nikt nie rozmyśla. Mowa tutaj o sztucznej inteligencji i o rozpowszechnionym w popkulturze wierzeniu, że kiedyś, w dalekiej przyszłości roboty przejmą inicjatywę i opowiedzą się przeciwko ich twórcom. Czy ludzkość zdołałaby obronić się przed czymś, co jest o wiele bardziej wytrzymalsze, mądrzejsze, szybsze i zwinniejsze? Androidy mogą okazać się "sprzętem" pomocnym i to w różnym dziedzinach życia. Roboty mogą być wykorzystywane w misjach, które są zbyt niebezpieczne dla zwykłego człowieka. Na przykład w misjach kolonizacyjnych i działań badawczych w kosmosie! Film pod tytułem "Blade Runner" (Łowca Androidów) to amerykańsko-hongkońska produkcja fantastycznonaukowa, która powstała w 1982. Za reżyserię odpowiada Ridley Scott. Scenariusz powstał na motywach powieści "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" autorstwa Philipa K. Dicka. Cała akcja rozgrywa się w Los Angeles, w roku 2019. W tym niebezpiecznym świecie powstają androidy, których podobieństwo do ludzi jest dopracowane niemal do perfekcji. Nazywani są replikantami. Specjalne jednostki policji, zwane „łowcami androidów”(Blade Runner), mają za zadanie łapać zbuntowane maszyny i je eliminować. Film porusza istotne problemy społeczne takie jak: globalizacja, zmiany klimatyczne, inżynieria genetyczna i przeludnienie, które mogą stać się potężnymi zagrożeniami przyszłości(choć część dotyka nas już dziś!) Funko z dumą prezentuje falę wyjątkowych figurek z tej kultowej produkcji.

Blade Runner - Rick Deckard

Pop! Vinyl: Filmy

Blade Runner

Rick Deckard

Premiera: Grudzień/Styczeń

Blade Runner - Roy Batty

Pop! Vinyl: Filmy

Blade Runner

Roy Batty

Premiera: Grudzień/Styczeń

Blade Runner - Roy Batty 2

Pop! Vinyl: Filmy

Blade Runner

Roy Batty 2

Premiera: Grudzień/Styczeń

Blade Runner - Rachael

Pop! Vinyl: Filmy

Blade Runner

Rachael

Premiera: Grudzień/Styczeń

Blade Runner - Pris

Pop! Vinyl: Filmy

Blade Runner

Pris

Premiera: Grudzień/Styczeń

Przyjrzyjmy się razem, co tym razem przygotowała dla nas nasza ulubiona firma. Najważniejszym łowcą androidów jest nieustępliwy Rick Deckard, który pragnie ochronić ludzkość przed zagrożeniem, które powoli wymyka się spod kontroli! Mężczyzna odesłał na emeryturę wielu replikantów, jednak w swojej karierze łowcy przekonał się, że te nieprzewidywalne androidy mogą okazać odrobinę ludzkich emocji. W Los Angeles ukrywa się grupa robotów, wśród nich znajduje się Roy Batty, który poszukuje sensu swojego istnienia i okrywa w sobie prawdziwe człowieczeństwo. Roy otrzyma swoją wersję Chase. Jego partnerką życiową jest android o imieniu Pris. Jej figurkowa wersja wygląda olśniewająco!  Rachael pracuje jako asystentka genialnego naukowca Tyrella. Dziewczyna nie jest świadoma tego, że jest replikantką. Prawda okazuje się dla niej wyjątkowo bolesna. Wow! Cały zestaw wygląda epicko!

Jak wyobrażacie sobie przyszłość? Wierzycie w to, że kiedyś sztuczna inteligencja przejmie kontrolę i zdominuje ludzkość? Gdy czasami oglądamy w internecie jakieś filmy, prezentujące nowe osiągnięcia w dziedzinie robotyki, to od razu rozmyślamy o tym, co nas czeka za kilka lat. Potem widzimy jak te "cuda technologii" przewracają się, bo nadepnęły na skórkę od banana i jakoś tak się rozchmurzamy :). Zamawiamy sporą ilość tych genialnych figurek, bo film jest jednym z kultowych dzieł, poruszających tematykę przyszłości i androidów. Pamiętajcie, by zgłosić zainteresowanie na stronie, a otrzymacie jedno, niezobowiązujące powiadomienie na e-mail o dostępności tych figurek w naszym sklepie! 

Komentarze (19)

Pris oraz Luv najlepiej wyglądają

Chyba czas zrobić sobie maraton filmowy w oczekiwaniu na nie :D

Nie ogladalam, ale figurki calkiem calkiem

Ehh... sentymenty. Super są ❤

Nie oglądałam, ale figurki są spoko :)

Co nowsze figurki to fajniejsze :D

Ekstra😎

Fajnie wyglądają

Będę polował. A film warto obejrzeć

Filmu niezbyt znam, ale jedną figurka fajna

Film niezbyt lubie ale pare figurek fajnych :)

Nie oglądałam ;)

Fajnie że wreszcie zrobili popy z starego Blade Runnera

Pris to ja bym chętnie przygarnęła. <3

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.