POPVINYL.PL logo
Star Wars logo DC logo MARVEL logo Disney logo
Sekcje społeczności

Kliknij by zobaczyć wszystkie sekcje społecznościowe.

Junji Ito tworzy przerażające postacie, a Funko robi równie straszne figurki!

Strach jest niezwykle ciekawym zjawiskiem. Groza może przybierać różne formy. W końcu nie każdy boi się np. pająków. Przerażające zachowania i nietypowe zwyczaje ludzi mogą budzić niepewność i lęk. Mordercy, włamywacze i wszelkiej maści przestępcy potrafią skutecznie odstraszać. Jednak chyba najbardziej lękamy się tego, czego nie znamy. Jako istoty rozumne kierujemy się naszym intelektem i instynktem przetrwania. Skutecznie analizujemy każdy następny krok i sortujemy możliwości rozwoju pewnych sytuacji. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy nasz mózg rejestruje coś, czego nie potrafi w sposób racjonalny wyjaśnić. Nadprzyrodzone zjawiska, przewidzenia, nieprzyjemne skojarzenia rozwijają niechciane emocje. Jeszcze gorszym uczuciem jest poczucie obecności kogoś lub czegoś, czego tak naprawdę nie ma lub nie powinno istnieć. Wszak legendy, mitologie i przypowieści niejednokrotnie poruszają temat istot, które budzą grozę i bardzo często zwykłe obrzydzenie. Stworzenia o dziwnych kształtach i nietuzinkowych umiejętnościach odpychają i zniechęcają. Wampiry, utopce, duchy, zjawy, wilkołaki, demony są jedynie kropelką w morzu pełnym potworności. Oczywiście wszystko jest jedynie wymysłem naszej wyobraźni... Choć w każdej legendzie jest ziarnko prawdy. Niemniej wszelakie dziwadła i monstra możemy zaobserwować przede wszystkim w świecie popkultury. Horrory, seriale grozy i inne straszaki mają za zadanie wzbudzić w widzu pierwotne obawy, strach tak silny, że nawet głęboko pod kołdrą nikt nie znalazłby ukojenia! Aby wykreować idealne stwory trzeba dysponować niezwykłą kreatywnością, wiedzą o ludzkiej psychice i nieskazitelną wyobraźnią!

Junji Itō zdecydowanie dysponuje wszystkimi narzędziami, by stworzyć grozę najlepszego sortu! Mężczyzna ten to japoński mangaka, znany najbardziej z serii Tomie i Uzumaki. Wszystko, co narysuje, zdaje się ożywać i niespodziewanie atakować czytelnika niespotykanymi technikami przerażania. Funko oficjalnie oświadczyło, że wyprodukuje kilka figurek POP! Vinyl, które będą wzorowane na kultowych postaciach stworzonych przez Junji Itō. Sprawdźmy, kto spróbuje nas przestraszyć! 

Zacznijmy od czegoś mocnego! Fuchi to kanibalistyczny potwór, seryjna morderczyni i profesjonalna modelka, która pojawia się w dwóch mangowych opowieściach "Junji Ito: "Rumours" oraz  "Fashion Model". Jej niezwykle niepokojący wygląd odpycha i fascynuje zarazem. Najciekawsze jest to, że przez cały czas ukrywa swoje sadystyczne motywacje i ostre jak brzytwa kły, których posiada znacznie więcej niż zwykły człowiek. Przerażająca! Dalej mamy Souichi - przebiegłego chłopca, specjalizującego się w czarnej magii. Używa lalek voodoo i może skrzywdzić innych, wbijając gwoździe w laleczki, topiąc je lub zakopując w ziemi. Co ciekawe, jako dorosły mężczyzna, Souichi poślubił Fuchi. Kolejną zapowiedzianą nowością jest Slug Girl. Dziewczyna cierpi, bo jej język nieustannie zmienia się w ślimaka. Okropna wizja, bo głowa dziewczyny jest niczym skorupa dla tego śliskiego stworzenia. Figurka wygląda fantastycznie! Na zakończenie genialnie wykonany POP!, który z pewnością zachwyci nawet tych, którzy nie znają samej postaci. Tomie to dziewczyna, posiadająca umiejętności regeneracyjne, ale jej inna zdolność jest znacznie bardziej imponująca! Tomie potrafi się klonować! W edycji limitowanej do zgarnięcia będzie przeklęty Hideo.

Która z wyżej wymienionych postaci jest Waszym zdaniem najbardziej przerażająca? Czego boicie się najmocniej? Lubicie oglądać horrory? Koniecznie udzielcie odpowiedzi w sekcji komentarzy! Pamiętajcie, by zgłosić zainteresowanie na stronie, a otrzymacie jedno, niezobowiązujące powiadomienie na e-mail o dostępności tych straszaków w naszym sklepie! 

Komentarze (25)

creepy as f

Ale creepy! Tomie i Yuuko najlepsze! :O

piękne 😍

Genialne! 😍

Ciekawie wyglądają

Na tle tak dużej ilości zapowiadanych popów te są jednymi z najbardziej oryginalnych.

Super są 😍

Nie znam serii, ale wyglądają świetnie!

Straszne, ale ciekawe

ciekawe! :)

Nie dla mnie, ale trzeba przyznać, że wyglądają genialnie! Mojego brata mogą zainteresować 😃

świetnie zrobione

Zawsze chciałam przeczytać coś tego autora, może to dobra okazja żeby zacząć.

Nie znam ale ciekawie wyglądają 🤔

Postacie są fantastyczne, ale obawiałbym się mieć je w swojej kolekcji. Zwłaszcza w porze nocnej 🙈

Ale super :O nie znam postaci ale są śliczne

Historia ze ślimaczym językiem odlotowa :D

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.