POPVINYL.PL logo
Star Wars logo DC logo MARVEL logo Disney logo
Sekcje społeczności

Kliknij by zobaczyć wszystkie sekcje społecznościowe.

Funko zdecydowanie uwielbia wyścigi samochodowe NASCAR!

Postęp jest czymś nieuniknionym. Tak na prawdę rozwój drobnych elementów naszego życia jest bardzo często niezauważalny. Przecież codziennie powstaje coś nowego. Przeróżne nowinki technologiczne czy dziedziny naukowe rozwijają się nieustannie. Wszystko, co zostaje stworzone, wynalezione lub odkryte szybko staje się częścią naszej rzeczywistości. Coś, co dla naszych przodków było przełomowym odkryciem, znamy jako coś przyswojonego. Gdy powstaje nowe auto, to raczej nie jest dla nas zbytnim zaskoczeniem. Najzwyczajniej oczekujemy kolejnych udoskonaleń, które ułatwią nam jazdę, sprawią, że samochód będzie sprawniejszy i wygodniejszy do użytkowania. Oczywiście wiele wprowadzanych nowości do czterokołowych maszyn ma jedynie na celu zmianę wizualną lub naprawę "początkowych" błędów. Kiedyś samochody były rewolucyjnym wynalazkiem, które w sposób nieodwracalny zmieniły cały świat. Warto się zastanowić do czego służą nam auta. Jak się okazuje, odpowiedź wcale nie jest taka łatwa. Pierwsze, co chyba wszystkim przychodzi na myśl, to bez wątpienia przemieszczanie się. Nie można zaprzeczyć, że odkąd te wiekowe maszyny zadomowiły się na stałe w ludzkim świecie, człowiek zyskał wiele możliwości, by zwiedzać, podróżować i odkrywać znacznie więcej, niż jak gdyby miał iść pieszo. Jednak to nie jedyne, co auto może nam zaoferować. Niektórzy kupują coraz to nowsze i ładniejsze maszyny, by zaimponować otoczeniu. Istnieją ludzie, którzy nie posiadają mieszkań, a mają samochody, które w pewnym stopniu zastępują im dom. Są też tacy, którzy nie rozstają się z autami, ponieważ motoryzacja to ich zawód lub ogromne zainteresowanie. Nie możemy również nie wspomnieć o sporcie! Zawodowi kierowcy wyścigowi spędzają większość życia za kółkiem! Funko przedstawia kilku wybitnych rajdowców NASCAR w formie figurek POP! Vinyl. 

Organizację NASCAR założył mechanik samochodowy, William France Sr.. Amerykanin uwielbiał każdy model wyścigów samochodowych i sam brał w nich czynny udział. Mężczyzna szybko dostrzegł, że dyscyplina ta cieszy się dużą popularnością wśród uczestników, a także kibiców. Jednakże brak organizacji sprawującej pieczę nad zawodami, a także nieuczciwi promotorzy stali na przeszkodzie rozwojowi sportu motorowego w Stanach Zjednoczonych. 21 lutego 1948 roku William France Sr. powołał do życia organizację National Association for Stock Car Auto Racing, czyli Narodową Organizację Wyścigów Samochodów Seryjnych. No i w wielkim skrócie tak to się zaczęło! Wyścigi NASCAR to drugi najbardziej lubiany i popularny sport w USA. Przejdźmy jednak do najważniejszej informacji, czyli tego, co przygotowało dla nas Funko. Do zdobycia będzie Dale Earnhardt Sr., który jest uznawany za jednego z najwybitniejszych kierowców w historii NASCAR. Mężczyzna wygrał łącznie 76 wyścigów Winston Cup, co jest potwierdzeniem jego potężnego talentu. Następny w kolejc jest Dale Earnhardt Jr., który podąża śladami swojego ojca i został wielokrotnie nagradzanym kierowcą! Mamy również mistrza NASCAR Cup, Jeffa Gordona. A na koniec edycja powiększona i niestety limitowana. Dale Sr. w swoim niezawodnym aucie z 1994 roku. 

To tyle! Są wśród nas jacyś fani wyścigów samochodowych? Zgłoście się w komentarzach. Ci, którzy nie przepadają za tym sportem mogą podzielić się z nami informacją, jakie samochody podobają Wam się najbardziej lub jakimi jeździcie! Tylko nie wstawiajcie ogłoszeń typu: Sprzedam Opla! :) Pamiętajcie, by zgłosić zainteresowanie na stronie, a otrzymacie jedno, niezobowiązujące powiadomienie na e-mail o dostępności tych rajdowców w naszym sklepie! 

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.