POPVINYL.PL logo
Star Wars logo DC logo MARVEL logo Disney logo
Funko z radością prezentuje mistrzów boksu w formie figurek kolekcjonerskich!

Funko z radością prezentuje mistrzów boksu w formie figurek kolekcjonerskich!

Funko od czasu do czasu zapowiada ciekawe nowości ze świata sportu. Widzieliśmy już figurki zawodników NBA, WWE , NHL, tenisistów czy piłkarzy. Wielu fanów sportu na pewno ucieszy informacja, że tym razem zobaczymy figurki, przedstawiające mistrzów boksu. Korzenie pięściarstwa sięgają starożytności. Jednak boks, jaki znamy współcześnie, nie ma nic wspólnego z tym, co działo się np. w antycznej Grecji. Sporty walki niosą ze sobą pewne ryzyko, dlatego istotne jest, by przestrzegać określonych reguł. Boks jest szczególnie niebezpieczny, bowiem zawodnicy narażeni są na silne urazy, które mogą nawet doprowadzić do śmierci. Być może właśnie dlatego z taką fascynacją ogląda się starcia zawodowców, wiedzącycych, że stawiają bardzo wiele na szali. Pięściarstwo w gruncie rzeczy polega na bitwie dwóch osób, mogących korzystać jedynie z... pięści. 😉 Boks można podzielić na kilka kategorii, które ustala się według wagi zawodników. Najczęściej wyprowadzane ciosy to: sierpowe, proste i podbródkowe. Ciekawostka - boks zakazany jest w Norwegii, Islandii, Iranie i Korei Północnej, a Szwecji można walczyć maksymalnie 4 rundy. Jesteśmy bardzo ciekawi czy są wśród nas miłośnicy boksu? Nie chodzi nam tylko o tych, uwielbiających kibicować swoim faworytom. Być może jest wśród nas jakiś pięściarz? 

Nasza ulubiona firma zaprezentowała dopiero kilka figurek POP! Vinyl ze świata boksu, jednak czujemy, że w przyszłości zobaczymy ich znacznie więcej, dlatego postanowiliśmy, że będziemy edytować ten wpis, gdy tylko Funko oficjalnie zapowie pojawienie się winylowych podobizn bokserów. Pamiętajcie, by od czasu do czasu tutaj zaglądać, celem sprawdzenia czy przypadkiem nie pojawiło się coś nowego. 😊 Ze względu na to, że nie jesteśmy pewni czy zainteresowanie takimi figurkami będzie spore, prosimy Was, abyście zgłaszali zainteresowanie na produkty, których wyczekujecie. To bardzo pomaga nam dobrać odpowiednią ilość POP!ów, by dla każdego starczyło, a Wy przy okazji otrzymujecie powiadomienie na e-mail o dostępności figurki w naszym sklepie! 

Rozpocznijmy przegląd nowości. Na sam początek amerykański mistrz boksu - Mike Tyson. Mężczyzna jest znany ze stosowania taktyki defensywnej "peek-a-boo". Tyson był zawodnikiem wagi ciężkiej i szybko zyskał przydomki Bestia i Żelazny Mike, ponieważ wyróżniał się szybkością i agresją. Już za czasów swojej młodości, trenując boks amatorski, wygrywał wiele walk, zdobywając złote medale. Mike został najmłodszym mistrzem świata wszechwag w historii boksu zawodowego i przez długi czas był uważany za najwybitniejszego boksera wszechczasów. Figurka doskonale odwzorowuje postać. Czerwień rękawic idealnie kontrastuje z czernią reszty garderoby. 

Kolejnym pięściarzem, którego będziemy mogli postawić na naszych kolekcjonerskich półkach jest Ryan García. Mężczyzna, podobnie jak wcześniej wspomniany Mike, jest amerykańskim bokserem zawodowym i tymczasowym mistrzem świata federacji WBC w wadze lekkiej. Tak naprawdę jego kariera nadal rozkwita i wróżymy mu świetlaną przyszłość, bowiem mocno angażuje się w treningi i ewidentnie robi to, co kocha. Jego winylowa podobizna przybrała formę gotowości do walki! 

Nie mogło tutaj zabraknąć także meksykańskiego boksera o nazwisku Julio César Chávez González. Ten zawodowiec pokonał aż 30 zawodników ubiegających się o tytuł Mistrza Świata. Swoją karierę rozpoczął w 1980 roku i od razu zwrócił na siebie uwagę, zwyciężając każdego, kto stawiał mu czoła. Figurka została bardzo starannie wykonana, a opaska na czole Julio wygląda fantastycznie! 

Óscar de la Hoya także zasłynął w pięściarstwie. Ten amerykański zawodowy bokser meksykańskiego pochodzenia jest obecnie promotorem i szefem grupy Golden Boy Promotions. 

Jacy bokserzy powinni, Waszym zdaniem, otrzymać swoją winylową podobiznę? Koniecznie dajcie nam znać w sekcji komentarzy! Pamiętajcie, by zgłosić zainteresowanie na stronie, a otrzymacie jedno, niezobowiązujące powiadomienie na e-mail o dostępności tych pięściarzy w naszym sklepie!

Komentarze (13)

Nie dla mnie, sam projekt figurki niezły, szkoda że nie zdecydowali się na bardziej dynamiczną pozę.

Już nie mogę się doczekać!

To może być ciekawe dla każdego fana boksu

Andrzej Gołota - ostatnia nadzieja białych 😉. Kiedy Tyson będzie dostępny?

Wypatrujemy dostawy. Gołota... obowiązkowo musi się pojawić! 😎

Nie mogę się doczekać 😁.

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.