POPVINYL.PL logo
Star Wars logo DC logo MARVEL logo Disney logo
Sekcje społeczności

Kliknij by zobaczyć wszystkie sekcje społecznościowe.

Film "Drakula" z 1992 roku otrzyma od Funko niepowtarzalną linię świetnych figurek!

Film "Drakula" z 1992 roku otrzyma od Funko niepowtarzalną linię świetnych figurek!

Mity i legendy zapewniają ogrom niezwykłych opowieści o potworach krążących po Ziemi. Jedną z najstarszych ras, o której dowiadujemy się z przeróżnych powiastek czy też starych malowideł, są wampiry. Bestie o kłach ostrych jak brzytwa potrzebują ludzkiej krwi, by przetrwać. Choć są nieśmiertelne, bez krwawej uczty ich moc słabnie. Wizerunek wampira na przestrzeni lat ulegał wielu zmianom. Co prawda pewne elementy zawsze pozostawały niezmienne. Popkultura oferuje nam masę produkcji, charakteryzujących te krwiopijcze bestie. Nosferatu ma kilka oblicz. Jedno z 1922 roku okazało się puste emocjonalnie i zostało przedstawione jako nieludzka maszyna do zabijania. Potwór bez skrupułów o diabelskich umiejętnościach. Natomiast w filmie z 1979 roku, maszkara została przedstawiona jako bohater romantyczny. Istota ta jest indywiduum skazanym na samotność i całkowicie wyobcowanym ze społeczeństwa. Jest niezrozumiały i nieakceptowany. Cechuje się także wrażliwością i kieruje się marzeniami. Wampir skazany na życie wieczne zostaje zmuszony do okrucieństwa, w skutek czego musi poświęcić swoje człowieczeństwo, osuwając się w cień. Jeśli zaś chodzi o sam wygląd, to szczególnie imponujące są kły, bowiem zęby które uległy wyostrzeniu i przedłużeniu to jedynki. Postacie te są dość wysokie i szczupłe. Posiadają także długie, ostre pazury i bladą cerę. Z czasem wampiry przybierały również inne formy - przystojny mężczyzna czy szlachcic w czarnej pelerynie. Co ciekawe niektóre wampiry potrafią zmienić swój kształt, przeobrażając się np. w wilki, szczury lub nietoperze. Jednak najczęstsza i równocześnie najbardziej widowiskowa przemiana polega na przybraniu formy człowieczo-nietoperzowej, demonicznej w swej prostocie. Nie można również nie wspomnieć o "Zmierzchu", gdzie wampiry zostały przedstawione w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Tym razem nie są aż tak przerażające, a nawet można się w nich zakochać bez pamięci. Jednak naszym zdaniem krwiopijcy powinni mieć w sobie dzikość, której we wcześniej wymienionej produkcji zabrakło. Na pewno została ona uwzględniona w filmie "Drakula" z 1992 roku. Film w reżyserii Francisa Forda Coppoli bardzo spodobał się Funko, a w związku z tym zobaczymy kilka genialnych figurek POP! Vinyl z tej produkcji. 

Drakula - Drakula

Pop! Vinyl: Filmy

Drakula

Drakula

Premiera: Marzec/Kwiecień

Drakula - Drakula 2

Pop! Vinyl: Filmy

Drakula

Drakula 2

Premiera: Marzec/Kwiecień

Drakula - Drakula 3

Pop! Vinyl: Filmy

Drakula

Drakula 3

Premiera: Marzec/Kwiecień

Drakula - Van Helsing

Pop! Vinyl: Filmy

Drakula

Van Helsing

Premiera: Marzec/Kwiecień

Drakula - Drakula 4

Pop! Vinyl: Filmy

Drakula

Drakula 4

Premiera: Marzec/Kwiecień

Zaczynamy nasz przegląd nowości! Najpierw jednak przybliżymy nieco fabułę, by łatwo było zrozumieć, dlaczego jedna postać otrzymała kilka wersji figurek! Książę wołoski Vlad III pokonuje armię turecką, która najechała jego kraj. Po powrocie dowiaduje się, że jego ukochana popełniła samobójstwo, bo otrzymała fałszywe wieści o śmierci Vlada na polu bitwy. Dodatkowo kościół nie wyraża zgody na pochówek, bowiem samobójcy zasługują jedynie na potępienie. Książę nie zgadza się z takim obrotem sytuacji i wyrzeka się Boga na rzecz Szatana. Po upływie wielu lat młody prawnik, Jonathan Harker, udaje się do Rumunii, gdzie w imieniu firmy ma podjąć współpracę z ekscentrycznym i bogatym hrabią Drakulą. Szlachcic w pewnym momencie zauważa zdjęcie Miny, narzeczonej Jonathana, która jest bardzo podobna do Elizabety (dawnej ukochanej wampira). Dracula udaje się statkiem do Anglii, przybiera ciało młodego i przystojnego mężczyzny, by uwieść dziewczynę. Hmm, chyba tyle wystarczy. Jak widzicie hrabia Dracula ma wiele wcieleń! Pora przyjrzeć się figurkom.

Na pierwszy ogień idzie waleczny książę Vlad III - do zdobycia będzie jako wersja limitowana w pełnym uzbrojeniu lub jako wersja standardowa, czyli bez hełmu. Kolejną świetną pozycją jest hrabia Dracula w swojej rzeczywistej formie. Jego długi czerwony płaszcz i nietypowa fryzura robią wrażenie, ale ten szeroki uśmiech przyprawia o ciarki! Do zdobycia będzie także wersja Chase, przedstawiająca hrabiego, liżącego zakrwawioną brzytwę. Gdy wampir dopłynął do Londynu zmienił swoją postać nie do poznania! Elegancki Drakula czeka, by dołączyć do Waszych kolekcji! Nie mogło również zabraknąć profesora Abrahama Van Helsinga, który jako jedyny zachował zdrowy rozsądek i stawił czoła demonicznej bestii.

WOW! Funko odwaliło kawał dobrej roboty, bo figurki wyglądają naprawdę epicko - choć momentami i przerażająco! Nie zwlekamy i zamawiamy! Pamiętajcie, by zgłosić zainteresowanie na stronie, a otrzymacie jedno, niezobowiązujące powiadomienie na e-mail o dostępności tych postaci w naszym sklepie! 

Komentarze (29)

Van Helsing i Prince Vlad są cudni 😍

Będzie u was dostępny Vlad the Impaler w hełmie?

Czas zabrać się za oglądanie

Dracula 3 jest genialny

Ten Dracula mega :)

prezentują się znakomicie! :3

Świetne są, brakuje mi tylko Miny i Lucy, miały potencjał na świetne figurki.

Zdecydowanie kupię Draculę nr 3 już mam zapisane, więc teraz oczekiwać na dostawę 😍

Świetne figurki :)

Ładnie wyglądają

Nie oglądałam, ale Drakula 3 wygląda super

Świetna seria, super wyglądają zwłaszcza Drakula 3 i Van Helsing

jakie cudeńka...

Nie mogę się ich doczekać! ♥

Van helsing :o

O nie! Mój portfel znów będzie płakał...

Nie oglądałam, ale figurki prezentują się czadowo. 😊

w full zbroi wygląda przekozacko

Nie oglądałam, ale figurki zapowiadają sie super

Wyglądają genialnie! :) Ostatnio nawet miałam powtórkę z tego filmu...

Pięknie się prezentują!

Lepiej późno, niż wcale :-) Niezła ekipa!

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.