POPVINYL.PL logo
Star Wars logo DC logo MARVEL logo Disney logo
Wpis z sekcji Zapowiedzi
Udostępnij
Figurkowi bohaterowie z anime "Fire Force" stoją w gotowości do walki!

Figurkowi bohaterowie z anime "Fire Force" stoją w gotowości do walki!

Ludzie obawiają się wielu rzeczy. Istnieje sporo specyficznych fobii, a sam strach może przyjąć niezliczoną ilość form. Tak naprawdę na każdym kroku możemy natknąć się na niebezpieczeństwo, które w mniejszym lub większym stopniu wywoła w nas poczucie niezrozumiałego lęku. Katastrofy naturalne, choroby, wypadki, napaści - to wszystko wydaje się odległe do momentu, aż jedna z tych nieprzyjemnych sytuacji boleśnie nas dotknie. W mandze autorstwa Atsushi Ōkubo o tytule "En'en no Shouboutai" sprytnie zostało opisane całkowicie nowe zagrożenie, jakie nęka ludzkość. Część osób nie jest w stanie sobie poradzić z lękiem, przez co dopadają ich różne schorzenia na tle psychicznym. Jednak ci, którzy doświadczą wcześniej wspomnianego niebezpieczeństwa na własnej skórze, stracą życie w okrutnych męczarniach.

Na podstawie mangi powstało także anime - szerzej znane jest pod tytułem "Fire Force". Fabuła rozgrywa się w świecie, gdzie ludzie mogą stać się ofiarami "samozapłonu". Problem w tym, że nie ma żadnych wskazówek, dlaczego ktoś zaczyna płonąć oraz w jaki sposób dochodzi do selekcji. Ogień trawi każdego niezależnie od statusu majątkowego czy też pozycji społecznej. Osoby, które "się zapaliły" przemieniają się w tzw. Płomiennych. Są to okrutne istoty, w większości przypadków pozbawione ludzkich odruchów. Płomienni nie umierają zbyt łatwo i sieją zniszczenie, gdzie tylko popadnie. Kto może stawić im czoła? Specjalne jednostki strażackie! Grupy strażaków zajmują się nie tylko poskramianiem gorącego żywiołu, ale także egzorcyzmowaniem demonicznych istot. W skład jednostki strażackiej mogą wchodzić: zwykli ludzie, osoby z specjalnymi zdolnościami/mutacjami oraz ludzie o głębokiej wierze, a tych głównym zadaniem jest modlitwa za dusze palących się osób. Wydaje nam się, że anime nie jest zbyt mocno popularne, a wielka szkoda, bo to na serio porządna seria, która powinna spodobać się np. fanom "Boku no Hero Academia". Jeśli jeszcze nie znacie "Fire Force", to koniecznie zapoznajcie się z tym tytułem, bo Funko właśnie zapowiedziało kilka unikatowych figurek z tej nietuzinkowej produkcji. 

Przejdźmy do przeglądu nowości! Rozpoczniemy od głównego protagonisty. Shinra Kusakabe to młody chłopak, który przeżył ogromną tragedię. Przykre wydarzenie odbiło na nim pewne piętno. Shinra wstąpił do szeregów specjalnej straży pożarnej, by odkryć tajemnicę śmierci swojego rodzica oraz brata, a także odkryć sekret stojący za "samozapłonem". W sytuacjach stresowych chłopak uśmiecha się dość szeroko i nie może zapanować nad tym swego rodzaju tikiem, dlatego większość ludzi uważa go za diabła o szyderczym wyrazie twarzy i wprost go potępia. Dodatkowo Shinra posiada specjalną moc wzniecania ognia. Figurka bardzo dobrze oddaje jego charakterystyczny wygląd i jest utrzymana w dynamicznej, bojowej pozie.

Kolejna postacią, którą weźmiemy pod lupę jest Arthur Boyle. Młodzieniec trafił do tej samej jednostki strażackiej, co Shinra. Szybko wyszło na jaw, że znają się ze szkoły. Arthur może pochwalić się wyjątkową wyobraźnią, wpływającą w znacznym stopniu na jego samoocenę oraz odwagę. Jego miecz plazmowy wygląda nieziemsko!

Następna w kolejce jest charakterna oficer Maki. Kobieta potrafi kontrolować płomienie z dużej odległości. Uwaga! Nigdy nie wyzywajcie jej od gorylich cyklopów! Ostatnią pozycją standardową jest sympatyczna zakonnica Iris. Dziewczyna całym swoim sercem modli się za dusze ofiar samozapłonu i z całych sił stara się weprzeć resztę członków własnej drużyny. Ta delikatna osóbka posiada niezwykle ciepłą osobowość. Do zdobycia będą także dwie pozycje limitowane, w tym: świecący w ciemności Shinra oraz Tamaki, która słynie z tego, że zupełnie przypadkowo łatwo znajduje się w niezręcznych i dwuznacznych sytuacjach. W skrócie: najlepiej by było, gdyby przykleiła ubrania do skóry klejem. 😉

To już wszystko. Co sądzicie o tym anime/mandze? Dajcie znać w komentarzach czy podobają się Wam nadchodzące figurki! Pamiętajcie, by zgłosić zainteresowanie na stronie, a otrzymacie jedno, niezobowiązujące powiadomienie na e-mail o dostępności tych szalonych osóbek o płomiennej osobowości w naszym sklepie! 

Komentarze (19)

Super!

wow

😍😍😍

woooooow

omg Maki 😍

nie oglądałam ale te figurki wyglądają mega

wow

Trzeba w końcu obejrzeć

pierwszy raz słyszę ale wyglądają dobrze, aż sprawdzę tytuł

Nie znam tytułu, ale POPy są cudowne!

Uuu nieźle

shinra fajny

Potrzebuję ich do szczęścia

Super 🤩

Anime nie oglądałam, ale Iris jest piękna 💙

🤩🤩

🤩🤩🤩👌🏼

A miałam się ograniczyć do góra trzech serii z anime. Lubię dynamiczne figurki, a te zapowiadają się bardzo super :D

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.