POPVINYL.PL logo
Star Wars logo DC logo MARVEL logo Disney logo
Crossover DC z chińskim Pałacem Cesarskim przyniósł kolejną porcję POP!ów!

Crossover DC z chińskim Pałacem Cesarskim przyniósł kolejną porcję POP!ów!

Co tam sobie oglądacie już powoli coraz ciemniejszymi wieczorami? Może coś z uniwersum DC? Jeśli tak, to mamy dla Was radosne wieści! Pamiętacie, jak kilka miesięcy temu pisaliśmy o jednej z najciekawszych fali figurek ze świata DC? Mamy na myśli winylowe modele, które prezentują herosów i złoczyńców z wcześniej wspomnianego uniwersum, ubranych w stroje/zbroje starożytnych wojowników chińskich. W wyniku współpracy Funko, DC oraz Pałacu Cesarskiego w Chinach powstały wyjątkowe figurki, które zachwyciły fanów z całego świata. W związku z tym, że seria ta cieszy się sporym zainteresowaniem, nasza ulubiona firma zdążyła już zapowiedzieć drugą falę gadżetów POP! Vinyl. Za pierwszym razem mogliśmy dodać do naszych kolekcji Batmana, Harley Quinn, Robina oraz Jokera. Każda postać przywdziała wyjątkowy strój, wpasowujący się idealnie w stylistykę tradycji kraju z Dalekiego Wschodu. Zbroje ukazane na figurach są inspirowane zbiorami muzealnymi z archiwów Pałacu Cesarskiego. Pałac Cesarski, pod opieką Muzeum Pałacowego, został zbudowany w 1420 roku podczas wczesnej dynastii Ming. Został okrzyknięty jako "najlepiej zachowany pałac w Chinach i największa starożytna budowla pałacowa na świecie". Takie połączenie sztuki współczesnej z skarbami tradycji chińskiej jest niejako hołdem dla dawnych wojowników, a także iskrą poznawczą dla nowych pokoleń. Dzięki tym produktom inspiruje się młodych ludzi w Chinach do pozostawania w kontakcie z pięknymi dobrami kulturowymi, którymi zarządza Pałac Cesarski. Bogate dziedzictwo kulturowe Chin jest przekazywane młodym generacjom w sposób kreatywny i innowacyjny. Natomiast fani uniwersum DC na pewno nie będą narzekać na kolejne nietuzinkowe gadżety. 

Jesteśmy ciekawi czy podobają się Wam figurki w takim niestandardowym stylu! Naszym zdaniem wyglądają na serio nieźle. Wybrani herosi muszą trafić do naszej kolekcji! Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy do przeglądu nowości!

Wcześniej pisaliśmy, że to Batman jest twarzą DC, jednak na pewno znajdą się też tacy, którzy będą walczyć o to, że to Superman jest najistotniejszy i że to właśnie człowiek ze stali jest "maskotką" całego uniwersum. W pierwszej fali figurek Mroczny Rycerz zaprezentował się bardzo dobrze. Jak odpowie mu Superman? Ze zdwojoną siłą! Zbroja niezwyciężonego herosa lśni błękitem! Figurka różni się od innych niepowtarzalną pozą i to jest jej duży plus. Dalej mamy Wonder Women, która tylko czeka, aż będzie mogła zasilić szeregi Waszych kolekcji. Ta potężna wojowniczka będzie z dumą zdobić półki. Nie zabraknie także najszybszego człowieka na Ziemi. Flash nie zwalnia ani na moment, a ciężka zbroja nie stanowi dla niego żadnego balastu. Na sam koniec wisienka na torcie, czyli Zielona Latania. Bardzo podoba nam się kolorystyka jego stroju, bo pogłębia wspomnienia o starożytnych wojownikach.

Pozwolimy jeszcze sobie wspomnieć, że Funko nawiązało współpracę z Rivet i DC, aby zaprezentować figurkę Yara Flor. Ten POP! ma przedstawiać historię młodego przedsiębiorcy, który pragnie zmian. Dochód z każdego zakupu figurki trafia bezpośrednio do innych młodych aktywistów, realizujących dzielnie projekty zmian w swoich społecznościach. 

Tym razem Funko zapowiedziało jedynie cztery figurki. Wcześniej było podobnie (nie licząc edycji limitowanych). Nie wiemy czy w przyszłości zobaczymy więcej figurek z tej serii, ale jest to wysoce prawdopodobne. Dajcie znać w sekcji komentarzy, co myślicie o tych modelach. Pamiętajcie, by zgłosić zainteresowanie na stronie, a otrzymacie jedno, niezobowiązujące powiadomienie na e-mail o dostępności tych wojowników w naszym sklepie!

Komentarze (14)

Jak dla mnie nie wydają jakoś super

Superman wygląda super:)

Wow zapiera dech

W Stanach jest spory szał na tą serię, ale u nas się jakoś nie przyjęło. Ogólnie sporo jest wersji metalicznych ekskluzywnych dla Chin i to jest duży minus tej serii, bo skompletowanie całego setu jest drogim wyzwaniem

Oj tak! Szkoda.

widać że naciągane

eh dziwne.... poprzedni były super

Nie podoba mi się ta seria, większość figurek wygląda jak sprzed paru lat.

Gdzie jest bnha?

bardzo fajne :)

Bogata oferta

Jesteśmy najszybciej rozwijającym się sklepem specjalizującym się w figurkach firmy Funko w Polsce. Zaufało nam tysiące klientów.

Najlepsze zdjęcia społeczności

Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności
Najlepsze zdjęcie społęczności

Przejrzyj również inne sekcje produktów

Oferta sklepu jest sukcesywnie powiększana.

Subskrybuj newsletter

Wysyłamy maksymalnie 2 wiadomości w miesiącu.